Marmurowe Wnętrza Poznań

Parapety kamienne, marmurowe i z konglomeratu

Kamienne parapety sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak do wnętrz. Zewnętrzne parapety powinny być wykonane z materiału o wysokiej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz cechować się nienasiąkliwością. Wewnętrzne parapety nie muszę spełniać tak rygorystycznych wymogów, dlatego wybór materiałów, z których mogą zostać wykonane jest większy.

Parapety kamienne na wewnątrz i na zewnątrz

Zewnętrzne parapety mogą być z powodzeniem wykonane z marmuru lub granitu. Naturalne kamienne parapety zewnętrzne zwykle dobierane są kolorystycznie do barwy elewacji, dachu lub okien – naturalne wybarwienia marmuru: białe, czarne i czerwone będą dobrze wyglądały w większości przypadków.

Kamienne parapety zewnętrzne mają na celu ochronę muru pod oknem przed nadmiernym działaniem słońca i deszczu – ważne jest zachowanie wystającej poza obrys muru krawędzi, która umożliwi wodzie spływanie z parapetu. Zewnętrzne parapety marmurowe i kamienne powinny mieć większy kąt nachylenia niż te montowane we wnętrzach.

Parapety z konglomeratu w atrakcyjnej cenie

Wewnętrzne parapety można wykonać zarówno z kamienia naturalnego, jak i konglomeratu. Bogatszy wybór materiałów pozwala również na wykorzystanie pełniejszej palety kolorystycznej – skorzystać można zarówno z naturalnych kolorów marmuru czy innego kamienia, jak i wybrać konglomerat barwiony pigmentami.

Parapety z konglomeratu są eleganckim wyborem, które łączy w sobie wiele zalet naturalnego kamienia oraz wyróżnia się niższą ceną. Parapety z konglomeratu są łatwe w utrzymaniu czystości i  nadają wnętrzu eleganckiego charakteru. Ponadto można je bez spoinowo łączyć i tworzyć z nich dowolne kształty, dzięki czemu nadają się do realizowania najbardziej kreatywnych projektów.

Kamienne parapety o nietypowym kształcie

Marmurowe Wnętrza z Poznania zajmują się nie tylko tworzeniem klasycznych parapetów kamiennych, ale również podejmuje się tworzenia nietypowych zleceń, np. parapetów do okrągłych okien, a także łazienek marmurowych i schodów granitowych.