Marmurowe Wnętrza Poznań

KOMINKI MARMUROWE

Dlaczego warto wybrać kominki marmurowe?

Kominki marmurowe zachwycają swoim wyglądem i nadają pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Wnętrza, w których się znajdują, zyskują na elegancji i stają się bardziej efektowne. Kominki marmurowe oferują również wysoką funkcjonalność, dlatego stanowią doskonały wybór dla osób poszukujących zarówno estetycznych, jak i trwałych rozwiązań. 

Zalety kominków marmurowych 

Kominki marmurowe cechują się dużą odpornością na niszczenie i działanie wysokich temperatur. Dobrze akumulują i przewodzą ciepło. Z uwagi na podatność marmuru na obróbkę, wykonane z niego kominki dostępne są w wielu modelach różniących się kształtami i wzorami. Dzięki temu można bez trudu dopasować wygląd paleniska do aranżacji wnętrza. 

Do jakich wnętrz pasują kominki marmurowe? 

Ze względu na swój ponadczasowy, elegancki wygląd, kominki marmurowe pasują do każdego stylu wnętrz. Doskonale nadają się do nowoczesnych i przestronnych salonów, jadalni i pokojów dziennych. Kominki tego typu wspaniale komponują się z innymi elementami wykonanymi z kamienia, między innymi blatami oraz panelami ściennymi. 

Pielęgnacja kominków marmurowych 

Pielęgnacja kominków marmurowych nie nastręcza większych trudności. Na co dzień wystarczy usuwać ewentualne zabrudzenia, przecierając kamień wilgotną szmatką. W celu zachowania pięknego wyglądu marmuru polecane jest zabezpieczenie jego powierzchni specjalnymi środkami konserwującymi. Preparaty tego typu należy aplikować raz w roku. 

Czy istnieją przeciwwskazania do montażu kominków marmurowych?

Kominki marmurowe zajmują dość dużo miejsca, przeciwwskazaniem do ich montażu może więc być niewystarczający metraż pomieszczenia.

Zapraszamy do zakupu kominków marmurowych 

Nasza firma Marmurowe Wnętrza specjalizuje się w usługach kamieniarskich od wielu lat. Nasza bogata oferta obejmuje m.in. kominki marmurowe, łazienki z marmuru, kamienne blaty czy też schody granitowe. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu.